„Szkoła do hymnu”

 

11 listopada to ważny dzień dla Polaków- Narodowe Święto Niepodległości.

10 listopada 2020 r. o godz. 11:11 społeczność naszej szkoły kolejny raz  wzięła udział w akcji „Szkoła do hymnu” i uroczyście odśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego”.  W tym roku, ze względu na obostrzenia związane z epidemią, śpiewanie wyglądało inaczej niż ubiegłym roku. Wspólne wykonanie hymnu narodowego odbyło się jednocześnie w dwóch grupach- w szkole śpiewali uczniowie klas I- III, dzieci z oddziału przedszkolnego i nauczyciele, a uczniowie klas IV- VIII on-line, łącząc się ze swoich domów poprzez platformę Google Classroom. W ten sposób uczciliśmy  102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Pięknym patriotycznym akcentem były piosenki wykonane przez małych artystów. Dzieci z oddziału przedszkolnego zaśpiewały „Ja jestem Polką, a ty- Polakiem”, a uczniowie kl. II – „Co to jest niepodległość?”.

M.Cz.

Uczniowie w akcji "Szkoła do hymnu"

Na początku miesiąca w naszej szkole został ogłoszony konkurs plastyczny pt. "Różaniec to potężna broń". Mając na uwadze to, że rok 2020 jest rokiem upamiętniającym 100lecie urodzin Karola Wojtyły, dzieci miały za zadanie narysować właśnie Papieża Jana Pawła II modlącego się na różańcu. W konkursie wzięło udział 54 osoby że wszystkich klas. Komisja w składzie Monika Łokietek, Iwona Perstynak, Joanna Dudys wyłoniły najciekawsze w poszczególnych kategoriach. A że wszystkie są przepiękne i wykonane z największą starannością, komisja miała naprawdę trudny wybór! Nagrody otrzymują:

Każdy może być świętymDziś, w każdej klasie dzieci zapoznawały się z sylwetkami świętych. Choć żyli oni w różnych czasach, nieraz odległych, są nam bardzo bliscy, ponieważ mieli podobne kłopoty, pragnienia i zainteresowania.. W przeddzień Uroczystości Wszystkich Świętych pamiętajmy, że każdy z nas jest powołany świętości!

J. D.

 

>>Zobacz więcej zdjęć<<

MILION DZIECI MODLI SIĘ NA RÓŻAŃCU. Nasza szkoła, już po raz 3, włączyła się w wyjątkową akcję, która jednoczy wszystkie dzieci na całym świecie. Dziś uczniowie wszystkich klas modliły się o pokój na świecie oraz o ustanie pandemii Koronawirusa.

J.D.

16 X 2020

Dzisiaj, już po raz 42, wspominamy historyczny moment wyboru Karola Wojtyły na papieża. Klasa VI, wspólnie z katechetką p. Joanną Dudys, upamiętniła to wydarzenie wzruszającym montażem słowno- muzycznym o naszym polskim papieżu i o jego maryjnej drodze. Apel został nagrany i wyświetlony we wszystkich klasach na godzinie wychowawczej.

Do dziś można było również składać prace na konkurs plastyczny o papieżu i jego umiłowanej modlitwie różańcowej.

J. D.