Rok 2020 jest szczególny- ogłoszony przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Rokiem Świętego Jana Pawła II, gdyż 18 maja będziemy obchodzili stulecie jego urodzin.

Nasza szkoła już włączyła się w przygotowania do odchodów tego jubileuszu. Do 18 maja uczniowie będą zapoznawali się z poszczególnymi etapami życia naszego Wielkiego Rodaka, jak również z jego twórczością literacką oraz opracowaniami o osobie św. Jana Pawła II. Planowane są też inne działania, m.in. konkursy.

W ramach projektu nasza szkoła przyłączyła się do akcji Fundacji Redemptoris  Missio „Opatrunek na Ratunek”. Do końca kwietnia można przynosić środki i materiały opatrunkowe, które zostaną wysłane do placówek misyjnych w Afryce.

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;

nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

Św. Jan Paweł II

  Joanna Dudys