„Witamy Dzieciątko”- spotkanie wigilijne w naszej szkole

20 grudnia 2019r.- wyjątkowy dzień w naszej szkole, do którego uczniowie i pracownicy przygotowywali się już od dłuższego czasu. Niezwykły dzień, który przyniósł wiele radości, refleksji i niespodzianek- spotkanie wigilijne, już trzydzieste. Pierwsze odbyło się w 1989r. Jak ten czas szybko płynie… .

Od rana panował w szkole uroczysty  nastrój, a cudownie ustrojona choinka, ogromny Mikołaj, pięknie udekorowana szkoła i stoły dodawały świąteczno- zimowego uroku.

O godz. 9:00 odbył się apel, podczas którego zostały ogłoszone wyniki konkursów- „Bomba, Bombka, Bombeczka” i świąteczne udekorowanie drzwi klasowych. Organizatorkami konkursów były panie: Anna Misiak, Mirosława Oryńczak i Joanna Dudys. Na konkurs na najpiękniejszą bombkę wpłynęło 36 prac, a każda była piękna i oryginalna, więc komisja konkursowa (p. Halina Jodko, p. Irena Tymo, p. Monika Łokietek) miała bardzo trudne zadanie.

W kategorii kl. 0- II:

I miejsce-Ignacy Mackiewicz,

II miejsce- Gabriela Mróz,

III miejsce- Zofia Karpińska.

W kategorii kl. III- V:

I miejsce- Szymon Oleszkiewicz,

II miejsce- Paweł Wojtkiewicz,

III miejsce- Maciej Dzięgielewski.

W kategorii kl. V- VIII:

I miejsce- Oliwia Bojsicka,

II miejsce- Karolina Rajkowska,

III miejsce- Aleksandra Skrocka.

Gratulacje!

Wszyscy uczestnicy konkursu „Bomba, Bombka, Bombeczka” otrzymali dyplomy i upominki- złote aniołki. Kolorowe i błyszczące cudeńka można podziwiać na dolnym holu.

Komisja  także wnikliwie obejrzała świątecznie udekorowane drzwi klas i stwierdziła, że wszystkie są wyjątkowo piękne, dlatego nie przyznała pierwszego miejsca, tylko przyznała uczniom… cukierki.

Gdy emocje konkursowe nieco opadły, spotkała nas duża niespodzianka. Otrzymaliśmy specjalne świąteczne życzenia od znanego sportowca, skoczka narciarskiego, Stefana Huli. Pan Stefan życzył społeczności naszej szkoły m.in. dużo radości, zdrowia, szczęścia. Serdecznie dziękujemy! My też życzymy panu Huli zdrowia, wytrwałości, wysokich wyników sportowych, a przede wszystkim zwycięstw na światowych skoczniach i zdobycia Pucharu Świata. Uczniowie mogli zobaczyć i usłyszeć sportowca (na ekranie) dzięki pani Magdzie Szydłowskiej- przewodniczącej Rady Rodziców, która jest koleżanką  znanych skoczków- Stefana Huli a także Piotra Żyły. Pani Magda uczyła się z nimi w tej samej klasie, w gimnazjum i liceum- Szkole Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku.

O godz. 11:00 uczniowie, nauczyciele, pracownicy, rodzice i goście zgromadzili się na górnym holu, przy stajence, aby obejrzeć jasełka „Witamy Dzieciątko”, przygotowane przez uczniów pod kierunkiem p. Joanny Dudys, której pomagała pani Anna Oleszkiewicz. W nastrój bożonarodzeniowy wprowadziły szkolne aniołki, śpiewając kolędy. Akompaniowała im pani Marzena Czerniawska. „Jest taki dzień…”- zaśpiewała Patrycja, a na scenie zaczęły pojawiać się postacie z baśni, które przyszły pokłonić się narodzonemu Jezusowi i oddać mu hołd. Mogliśmy zobaczyć m.in. Dziewczynkę z zapałkami, Pinokia, Kopciuszka. Każda z postaci przyniosła Dzieciątku dar od serca, a dla nas oglądających ważne przesłanie- żebyśmy byli wobec siebie życzliwi, pomocni, abyśmy pamiętali o szacunku i miłości do drugiego człowieka. Młodzi artyści urzekli swoimi talentami, a jasełka bardzo się spodobały, o czym świadczyły głośne brawa.

Po przedstawieniu głos zabrał dyrektor szkoły pan Rafał Kryłowicz, który złożył wszystkim uczestnikom uroczystości piękne, świąteczne życzenia. Następnie ks. proboszcz Tadeusz Krzywiński życzył błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia i przeczytał fragment Pisma Świętego. Odmówiliśmy wspólnie modlitwę, a ksiądz poświęcił opłatki, którymi tradycyjnie podzieliliśmy się, składając najlepsze życzenia.

Po tym wzruszającym momencie wszyscy zeszli na dolny hol i usiedli przy świątecznych stołach, na których stały pyszne potrawy. Nie zbrakło pierogów z kapustą i grzybami czy makowców oraz innych słodkości. Nad przygotowaniami poczęstunku czuwała pani Mirosława Rabij, a smaczne pierogi były dziełem wspaniałych mam i naszych pań woźnych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc w przygotowaniu spotkania wigilijnego.

Zdrowych, spokojnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia, wypełnionych radością i miłością, a w Nowym Roku- spełnienia marzeń i samych szczęśliwych chwil.

M.Cz.

>>Zobacz więcej zdjęć<<