29.04.2014 r. odbył się finał powiatowy konkursu Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym. Zawierał on test wiedzy, tor przeszkód, miasteczko ruchu oraz pierwszą pomoc. Wszystko odbywało się na terenie Gimnazjum w Węgorzewie oraz na Placu Wolności. W turnieju wzięło udział siedem szkół podstawowych i cztery gimnazja z naszego powiatu.

Po przejściu eliminacji szkolnych, naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie:

  • Kacper Szewczyk
  • Weronika Szynkar
  • Roksana Oryńczak
  • Kacper Grabarz

Po pierwszym etapie, teście zawierającym 30 pytań, zajmowaliśmy 3 miejsce. Na torze przeszkód emocje były największe. W miasteczku, z wytyczonymi trasami dla każdego zawodnika, nasi uczniowie pojechali najlepiej. Pierwsza pomoc polegała na opatrzeniu poszkodowanego oraz wykazaniu się umiejętnością przeprowadzenia resuscytacji na fantomie. W punktacji końcowej drużyna z naszej szkoły zajęła I miejsce i tym samym zakwalifikowała się do finału wojewódzkiego, który w tym roku odbędzie się 14 maja w Elblągu. Oprócz nagród i pucharu za I miejsce w turnieju, otrzymali puchar dla najlepszej drużyny w konkurencji pierwsza pomoc

Życzymy im powodzenia!

>>Przejdź do galerii<<